Vintro kriidivärvid

 

Tegemist väga universaalse dekoratiivvärviga,  mida on väga kerge kasutada.

Kindlat tehnikat ei ole, vaid on piiritu loominguline lähenemine ja isikliku puudutusega unikaalne tulemus mis ei võrdu neutraalse masstoodanguga

Värvi fenomenaalne omadus on nakkumine kõikvõimalikele materjalidele ilma pinda ettevalmistamata. Värvitav pind ei vaja karestamist ega kruntvärvi, peab olema vaid kuiv ja puhas. Vana värvkatte puhul eemaldada lahtine vana värv.

Värvida saab puitu, metalli, plastikut, klaasi, keraamikat, kangast, nahka, betooni.

Tänu üliheale nakkuvusele ei ole vaja pead vaevata, millega on eelnevalt pinda töödeldud.

Haisvad värvieemaldid ja kuumad föönid on minevik. Aegasäästev kiire tulemus tubastes tingimustes. Värv on looduslik, sobib lastega koosvärvimiseks ning sobilik lastetubade viimistlemiseks ja mänguasjade ülevärvimiseks. Tänu veebaasil koostisele on tilgake põrandal või riietel kergesti eemaldatav leige vee ja nuustikuga.

Kriidivärv on lõhnatu ja ei ole mürgine.

Kriidivärviga viimistledes kanda esimene kiht värvi värvitavale pinnale nagu peitsides ehk võib jääda läbikumav.  Ei pea pintseldama korrapäraselt, eesmärk on katta.

Esimese kihi puhul kasuta ka kriidivärvi veidi vedelamana. Kuna värv on purgis väga tiheda ja rikkaliku koostisega siis vett lisades saab suure koguse värvi. Võib valmis segada eraldi topsis või kasutada otse purgist, pintslit aegajalt niisutades.

Värv kuivab olenevalt ruumi temperatuurist ja õhu liikumisest 0,5 kuni 1h.

Seejärel kanda uus kiht värvi mis võib olla veidi paksema koostisega- eesmärk on lõplikult katta.

Pinnakuiva eset võib meelepäraselt töödelda.

Kulunud või vanamööbli välimuse andmiseks võib kasutada  antiikvaha või mitut tooni korraga.

Seejärel pind lakitakse satiin või matt lakiga või vahatatakse heleda vahaga.

Lakki soovitatakse pindadele mis vajavad edaspidi kõrgemat kulumis-, pesu- ja hoolduskindlust. Näiteks lauaplaadid, toolid, riiulid, köögi- ja vannitoa tasapinnad,  uksed ja  aknad.

Mööblivaha sobib enam antiikmööbli lõppviimistluseks nt kapiuksed, ornamendid jms.

Ka laki- ja vahakiht kuivab maksimaalselt tunniga ja on praktiliselt lõhnatu.

Töövahenditest soovitame kvaliteetset pintslit või maalrirulli vesialuselistele värvidele ja lakkimiseks lakipintslit. Vahatatakse kas švammi või pehme riidetükiga.

Täpsem Vintro kriidivärvide kasutusjuhend.

Vintro kriidivärvide toonidega saate tutvuda meie e-poes.


Vintro brändi kujunemine

Mõned aastad tagasi oli idüllilises Inglismaal, Harrogate väikelinnas väike mööbliäri. Jason ja Sandy Clare’i perefirma müüs mööbliesemeid ja tegeles ka sisekujundusega hobi korras. Järjest enam soovisid kliendid omanäolisemat ja ajastuhõngulisse interjööri sobivat mööblit. Samuti sooviti uuendada perekondadele läbi aegade kuuluvat antiikmööblit, et sobituks tänapäevasemasse interjööri. Tegeleti mööbli hankimisega ja viimistlusega, mis oleks ainulaadne ja sobituks ostja tänapäevase sisekujundusega. Otsiti võimalust luua midagi ilusat ja originaalset ning taastada vana ja väärtuslikku.

Oma loo Vintro brändi kujunemisest on Jason ja Sandy Clare kirja pannud järgmiselt:

Alustasime mööbli ülevärvimisega meie väikeses poekeses. Proovisime järgi kõik tuntud ja mõned vähemtuntud dekoratiivvärvid ning kuigi tulemus oli  piisavalt hea, ei olnud ükski neist “täiuslik”. Mõned olid liiga vesised, mõnedega oli vaja katta 5 või 6 korda,et saada hea tulemus. Tekkis vajadus ja vastupandamatu soov luua parim dekoratiivvärv. Unistasime vanaaegse kriidivärvi kasutamisest millega saaks ideaalse tulemuse, et taaselustada mööbliesemeid, tehes seda lihtsalt ja ökoloogiliselt ning rikkumata ajaloolist väärtust.

Algas teekond “täiusliku” kriidivärvi loomiseks. Veetsime mitmeid kuid töötades koos Inglismaa parimate laborantidega. Testisime ja katsetasime, eesmärgid ja nõudmised oli kõrged!

Tahtsime luua kindlalt parima dekoratiivvärvi maailmas.

Testisime hoogsalt meie endi leiutatud, rohke kriidi sisaldusega värvi sobivust erinevate ökoloogiliste lakkidega, et saavutada kauakestev ja hoolduskindel tulemus. Jätsime viimistletud mööbliesemed päikeselõõska, vihma kätte, jälgisime värvitud pinna vastupidavust radiaatorite kõrval ja elava tule läheduses. Hõivasime enda ja sõprade kodud, kus testiti esemeid erinevate niiskustasemetega ruumides ja erinevates kasutustingimustes.

Olles loonud kindla retsepti järgi Vintro Chalk Paint kriidivärvi olime ülimalt rahul tootega mis nakkub hõlpsasti kõikidele tundmatult eeltöödeldud pindadele, ei vaja lihvimist ega karestamist. Unikaalne retsept sisaldab rohkelt kriiti mis teeb värvi kauakestvaks ja katvaks vaid kahe kihiga samas kui teistele analoogsetele toodetele on juba juurde segatud rohkelt vett. Rikkalikud pigmendid annavad sügavad ja säravad toonid. Toonivalikus järgisime iidseid Inglismaa traditsioone.

Oleme kindlad, et Vintro on koostiselt väärtuslikum kui teised tuntud brändid kes kirjeldavad enda tooteid nimetusega -kriidivärv-.
Saatsime Vintro retsepti järgi valmistatud kriidivärvi mööblikunstnikele üle kogu riigi, et nad neid prooviksid ja nende otsus oli üksmeelne – värv on fantastiline.
Oleme saavutanud oma eesmärgi ja loonud dekoratiivse kriidivärvi  mööbli ja kodu uuendamiseks.

Vintro Chalk Paint on täiuslik. Värvi saab kasutada  igal pinnal väga vähese ettevalmistamisega.

Pind peab olema lihtsalt puhas ja kuiv.

Katab puit-, klaas-, keraamika-, metall- ja kivipinnad. Sobib kanga ja naha viimistlemiseks.

Fenomenaalne Vintro Chalk Paint tuli maailmas turule märtsis 2015 .Tooted on saadaval 7 riigis, sealhulgas ka Eestis. Värvivalik on pidevalt kasvanud.

Väike poeke Harrogates ei müü enam mööblit, vaid keskendub Vintro brändi värvidele, lakkidele ja vahadele ning töövahenditele. Suund on tuua parim kriidivärv laiatarbekasutusse üle maailma ja pakkuda veelgi soodsamat hinda.

Värskendage ning muutke oma kodu – oma ainulaadse disainiga!

Shopping Cart
Scroll to Top