Morris & Co

William Morris  oli silmapaistev ja loominguline kunstnik, filosoof, poeet, romantik ja kunstiteoreetik. 1860 a asus ta Arts & Crafts liikumise etteotsa, mis kuulutas sõja levinud ülepakutud historitsistlikule sisustusele. Selle liikumise eesmärgiks oli vanade käsitöö-oskuste säilitamine, millele tuginedes loodi lihtne, keskklassi vajadustega hästi sobiv sisekujundus-stiil. Liikumisest kasvas 19. sajandi viimasel kümnendil välja juugendstiil, mis rakendus eelkõige graafikas ja tarbekunstis.
1861.a. asutatud Morris & Co. tootis traditsioonilistes tehnikates, enamasti käsitööna, võimalikult kõrge kvaliteediga mööblit, vaipu, tapeete ja tekstiile, säilitades vormilise lihtsuse ja selguse.

William Morrise maitsekaid lillede, puuviljade ja loomadega kanga- ning tapeedidisaine iseloomustab naturaalsetel värvipigmentidel põhinev rahulik koloriit ning väga dekoratiivne tasapinnaline stilisatsioon. Lemmik-toonideks olid talle oliivroheline või sinepikollane pruuni, lilla või purpuriga.

Tänapäeval on Sanderson säilitanud William Morrise algupärase autentliku stiili ja disaini ning firma jätkab  traditsiooniliste mustrite ja toonidega.

Morrise stiil on ajatu ja klassikaline, tema käekiri äratuntav – ning ainulaadselt suursugune. Morris&Co uuendab oma kollektsioone igal aastal.

PIMPERNEL Pimperneli (Varsapõlv ) kollektsioon hõlmab kuut mustrit, mis on kootud erineva kvaliteediga kangale, muuhulgas on nutikad tasapinnalised koed ning tekstuursed šenillid. Kõik on huvitavas värvivalikus. Kolm nendest koemustritest on inspireeritud mõnest Morrise hästituntud motiivist ja sobilikud nii kardina- kui ka mööblikangaks.
“Planet” (Rändtäht) on “otsustav” koemuster, mis kujutab stiliseeritud, korrapärase lookleva asetusega takjaoksi. Äratuntava kujundusega
“Artichoke” (Artišošokk) demonstreerib dekoratiivset stiili, mis meenutab Morrise varasemaid töid keerlevate köitraagudega sümmeetrilises artišoki mustris.
“Kelmscott” on inspireeritud Oxfordshire’is asuvast samanimelisest külast, kus Morris kunagi elas ning mida kirjeldas kui “maist paradiisi”; lihtne elegantne muster, mille originaalis on joonistanud C. F. Voysey, kes oli arhitekt ja disainer ning keda tugevasti mõjutas Morrise kuulus korter.

Koemustriliste kangaste kollektsioonis on veel kolm, millel on imeline rikkalik tekstuur ning mis meenutavad tapeete, millest Morris sai inspiratsiooni, ning sobivad nii kardina- kui ka mööblikangaks.

“Evenlode Trail” (Evenlode’i radadel) on mugandatud Morrise originaalkujundusest; sellele on antud graafilisem välimus stiliseeritud tulpidega, mida on kujutatud looklevate ridadena.
“Larkspur” on äärmise hoolikusega viimistletud muster, mis kujutab vertikaalselt looklevaid keerdutõmbunud sõnajalaoksi, mille ümber on väikeste õite rühmad. Viimane muster “Pimpernel” (Varsapõlv) on ebaharilik kaheksakujuline figuur, mis kujutab tulbilehti ja -õisi.

Tikandikollektsiooni kuulub viis kaunilt kujundatud mustrit, mis on tikitud linase- ja siidisegusele aluskangale.

“Acanthus Embroidery” (Akantuse tikand) on lihtne lehemuster, mille servas on ülisuurtest pistetest kontuur ning mis on linasel aluskangal.
“Tulip Embroidery” (Tulbitikand) on rabav üksiku tulbi motiiv, mis on pandud ettekavatsetult hajusalt korduma.
“Lily Embroidery” (Liiliatikand) on käsitsi trükitud väikeste leheridadega aluskangal ning koosneb kaunitest õiterühmadest, nagu näiteks liiliad ja karikakrad, mis on oskuslikult kaunistatud.
“May Embroidery” (May tikand) on intrigeeriv kohandatud muster, mille originaalis joonistas William Morrise noorim tütar May; on saadaval nii linasel kui ka siidaluskangal.
“Fruit Embroidery” (Puuviljatikand”) on silmapaistev siidpõhjal tikand, mis on võetud Morrise ühelt enimtuntud mustrilt, mis kujutab rikkalikku ja ornamentset granaatõuna- ning sidrunimustrit.

Sisustussalongis Muster nõustavad teid meelsasti asjatundjad. Samuti on meilt võimalik tellida ka kardinate õmbluse- ja disainiteenust!

Lisainformatsiooni leiad: www.william-morris.co.uk

Shopping Cart
Scroll to Top