Duro

 

Duro on vanim tapeetide tootja Rootsis. Kompanii loodi 1930 aastal eesmärgiga toota kõrgkvaliteedilisi tapeete.

Duro tähendab Rootsi keeles vastupidav ja kestev.

Duro esindab Skandinaavia disaini traditsioone, ning on selle parimaks esindajaks maailmas. 80 ndate ja 90- ndalel asuti koostööd tegema Skandinaavias tuntud disaineri Chiqui Mattsoniga, tänapäeval töötavad Duros disainerid nagu Lena Andrén, Betty Svensson, Heli Parkkila ja teised, see on oluline, sest Duro tapeedid on kordumatud, ning ei kopeeri teiste maade mustreid ega disaini.

Duro on olnud alati edukas tänu disainile ja tänu sellele, et tapeedid on pestavad ja hõlpsasti hooldatavad.
Duro eripära seisneb selles, et kasutatakse tapeedi pealispinna katmist kihiti tindi (printvärvi) abil. Printvärv ei sisalda keemilisi ühendeid, ning on ohutu tervisele, sest see valmistatakse vee baasil ja on solventide vaba. Printvärv on pleekimiskindel, tänu kasutatavatele pigmentvärvidele. See on väga oluline aspekt, sest Duro tapeedid ei tuhmu ega pleegi ja näevad ka aastate pärast kvaliteetsed välja. Värv kantakse peale kiht- kihi haaval, ning märkimisväärne on asjaolu, et nii kasutatakse kakskümmend korda enam tinti (printvärvi) kui mõne muu tehnoloogia puhul. Kirjeldatud tehnoloogia abil on võimalik saavutada parim kvaliteet ja anda tapeedile struktuurne pealispind, mis loob mulje justkui käsitsitrükitud tapeedist. Tapeedile valguse paistes peegeldub see tagasi luues nii kauni efekti. Aastatega on tehnoloogiat täiustatud ja tänapäeval on Durol võimalik trükkida väga erinevaid mustreid väiksematest detailidest kuni suurte klassikaliste mustriteni.

Duro toodab ise ka tapeeti katva pealiskatte mis kantakse tapeedile pealiskihina nn. kaitsekiht. See teeb materjali kergesti hooldatavaks ning hõlpsasti pestavaks. Mustus on eemaldatav niiske lapi ja harjaga isegi seebi ja veega seejuures tapeeti kahjustamata. Spetsiaalne kate pealispinnal lubab tapeeti ka kergesti käsitleda ja lõigata. Seepärast on Duro tapeete lihtne kasutada nii eluruumides kui ka ühiskondlikes ruumides.

Duro tapeedid leiate Mustrist ja parima valiku tegemiseks on teid abistamas meie spetsialistid.

Lisainfo leiate: www.durosweden.se

 

Shopping Cart
Scroll to Top