Omexco

 

Omexco on originaalne ja eksklusiivne seinakattematerjal.
Omexco seinakattematerjal on nn. spetsiaaltapeet kuhu alla paigutatakse ka tekstiil- ja veluurtapeedid, paberkiudtapeedid ning erinevad metallipuru, liiva või muid reljeefsust andvate materjalidega ilustatud seinakatted.
Omexco erinevatesse kollektsioonidesse kuuluvad tekstiiltapeedid on kootud seinakatted, kus on efekti suurendamiseks enamasti ühtekokku pandud erinevad kiud nagu lina, viskoos, polüester jne. Sellised seinakatted on tavaliselt suhteliselt laiad 120-140 cm ning tagumine külg on neil paberkiust, mis muudab paigaldamise hõlpsaks ja takistab materjali venimist.

Veluurtapeetide valmistamisel kleebitakse paksule aluspinnale tekstiilniidikesi, kiude ja tupsusid, mille tulemusena saadakse fantastiline sametine pind.
Nii tekstiil- kui veluurtapeete tavaliselt immutatakse spetsiaalse mustust tõrjuva vahendiga, mis muudab selle määrdumiskindlaks vedelikupõhistele plekkidele. Tahke mustus on eemaldatav seebivee ja pesukäsna abil. Samuti on need materjalid enamasti vastupidavad väikestele kriimustustele ja päikesevalgusele ning omavad ka kõrget tulekindlusastet. Seega sobivad nad koju ja ühiskondlikesse ruumidesse.

Paberkiudtapeedi valmistamisel tehakse paberist pikad ribad ehk “lõng”, mis seejärel värvitakse ning kootakse vanade traditsioonide kohaselt kangastelgedel, kusjuures põhiline efekt saavutatakse erinevate koemustrite ja pehme koega st. et koelõngad ei põimu üksteisega väga tihedalt. Selline paberiribadest “kangas” kleebitakse omakorda pressitud paberkiust alusele paigaldamise hõlbustamiseks ja venimise vältimiseks. Selliste seinakatete puhastamine on võimalik ainult tolmuimeja või –harjakesega, sest vett nad ei kannata. Seega on siingi vaja hoolikalt läbi mõelda, millise otstarbega ruumi seinu kaunistada paberkiudtapeediga.

Omexco pakub erinevaid kollektsioone – mis uuenevad igal aastal, ning alati üllatab Omexco uudsete värvide ning disainidega.

Allolevalt lühike kirjeldus Omexco poolt pakutava kohta, kuid alati parima ülevaate saate külastades meie salongi, kus asjatundlikud konsultandid teid nõustavad.

Lisainformatsiooni leiad: www.omexco.be

 

Shopping Cart
Scroll to Top