Morris & Co

 

William Morris  oli silmapaistev ja loominguline kunstnik, filosoof, poeet, romantik ja kunstiteoreetik. 1860 a asus ta Arts & Crafts liikumise etteotsa, mis kuulutas sõja levinud ülepakutud historitsistlikule sisustusele. Selle liikumise eesmärgiks oli vanade käsitöö-oskuste säilitamine, millele tuginedes loodi lihtne, keskklassi vajadustega hästi sobiv sisekujundus-stiil. Liikumisest kasvas 19. sajandi viimasel kümnendil välja juugendstiil, mis rakendus eelkõige graafikas ja tarbekunstis.
1861.a. asutatud Morris & Co. tootis traditsioonilistes tehnikates, enamasti käsitööna, võimalikult kõrge kvaliteediga mööblit, vaipu, tapeete ja tekstiile, säilitades vormilise lihtsuse ja selguse.

William Morrise maitsekaid lillede, puuviljade ja loomadega kanga- ning tapeedidisaine iseloomustab naturaalsetel värvipigmentidel põhinev rahulik koloriit ning väga dekoratiivne tasapinnaline stilisatsioon. Lemmik-toonideks olid talle oliivroheline või sinepikollane pruuni, lilla või purpuriga.

Tänapäeval on Sanderson säilitanud William Morrise algupärase autentliku stiili ja disaini ning firma jätkab  traditsiooniliste mustrite ja toonidega.

NB! Pildid on illustreeriva tähendusega!

Lisainfot leiate: www.william-morris.co.uk/
 
Shopping Cart
Scroll to Top